Wróć na: Wszystkie

Podwyższająca poduszka na krzesło

(+) Dodaj komentarz

Napisane 20.12.2016 przez

Obrazek jak z reklamy telewizyjnej: cała rodzina przy jednym stole, rozmowy, żarty, przekomarzanie się. Reklamy zazwyczaj kłamią lub mocno naciągają fakty, ale nie w tej kwestii. Wspólne posiłki to wspaniały czas. Czas, którym możemy w stu procentach poświęcić naszym bliskim, czas szczególnie ważny dla dzieci.
 


Dlaczego akurat dla dzieci?

Przy wspólnym stole łatwiej nauczyć dzieci, jak wspaniałe i istotne dla naszego zdrowia, a także samopoczucia jest odpowiednie jedzenie. Celebrowanie posiłków, próbowanie potraw, dzielenie się wrażeniami pomoże dziecku zrozumieć i pokochać świat smaków. Maluszek wychowany w trendzie „slow food” w przyszłości raczej nie będzie fanem „fast foodów”. Taki dorosły, wspólny z rodzicami i rodzeństwem sposób jedzenia na pewno w jakimś stopniu pomoże także tzw. niejadkom w poszerzeniu menu.
 No dobrze… Jak jednak dziecko ma swobodnie jeść przy stole, kiedy blat sięga mu prawie pod brodę?

Na szczęście rynek produktów dla dzieci przedstawia pewne rozwiązania problemu. Możemy nabyć krzesełko do karmienia tak, aby móc je dosunąć bezpośrednio do stołu.Jeżeli zaś malec potrafi już stabilnie siedzieć na tradycyjnym krześle i tylko wzrost jest przeszkodą, można podłożyć mu specjalną 8-centymetrową poduchę podwyższającą, np. taką od Lela Blanc – odpowiednio mocowana do krzesła, z gęstej, nieodkształcającej się gąbki, ze zdejmowanym do prania pokrowcem i w wielu niebanalnych wzorach do wyboru.

 

 

Życzymy Wam wielu niezapomnianych chwil przy wspólnym stole. Chętnie poznamy Wasze historie, doświadczenia i rady związane z rodzinnym, wspólnym spożywaniem posiłków. Piszcie w komentarzach.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Autor*

Wpis*
Skomentuj