Wróć na: Kwiecień

Jak wyprać nosidło Ergobaby?

(+) Dodaj komentarz

Napisane 04.04.2024 przez

Czy używasz sojego nosidełka Ergobaby codziennie? Zapewne tak, a przynajmniej często jest Ci potrzebne. W końcu przytulanie się do swojego małego cudu i trwanie  w takiej bliskości jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakie mogą istnieć. A ergonomiczne nosidełko jest praktyczne, bo dzięki niemu można z maluszkiem wykonywać przeróżne czynności. Jeśli więc Twoje nosidełko jest w ciągłym użyciu, prawdopodobnie wiesz, że jest ono podatne na plamy, zabrudzenia i zakurzenie. Dziecko pluje, gryzie ramiączka, zdarza się mała (lub duża!) wpadka od strony pieluszki lub podczas karmienia piersią czy butelką.

Nie zawsze trzeba od razu prać całe nosidełko. Czasami wystarczy usunąć plamę za pomocą wilgotnej szmatki, łagodnego detergentu lub płynu do mycia naczyń i letniej wody. W innych przypadkach jednak prawdopodobnie nie da się obejść bez pralki. Dlatego dzisiaj przedstawiamy prosty poradnik, jak prać nosidełko Ergobaby w sposób delikatny dla materiału i środowiska.

Jak często mogę prać nosidełko?


Ogólnie rzecz biorąc, możesz prać nosidełko tak często, jak chcesz. Nasze nosidełka Ergobaby to wytrzymają, bo są przecież trwałe i niezwykle wytrzymałe. A ponieważ zainwestowałeś swoje pieniądze w wysokiej jakości nosidełko, warto utrzymywać je w jak najlepszym stanie i odpowiednio chronić. Sugerujemy wypranie nosidełka przed pierwszym użyciem, a potem tylko w razie konieczności, w trosce o środowisko . Zawsze możesz zamiast pełnego prania spróbować użyć wilgotnej ściereczki, ponieważ oszczędza to wodę i chroni nosidełko.


Jak zatem prać nosidełko Ergobaby?

Zalecamy zapiąć wszystkie klamry nosidełka i włożyć je do poszewki na poduszkę lub specjalnego worka na pranie.
Aby chronić materiał, najlepiej użyć łagodnego detergentu.
Użyj najdelikatniejszego programu swojej pralki (maksymalnie 30 stopni i niska prędkość wirowania).

Po zakończeniu prania


Wyjmij nosidełko z poszewki lub woreczka na pranie.
Zawieś nosidełko i torbę na sznurku do prania i najlepiej nie używaj suszarki.
W ciepłe dni nosidełko powinno błyskawicznie wyschnąć na świeżym powietrzu. Należy go jednak wieszać w cieniu, a nie bezpośrednio na słońcu, może bowiem wyblaknąć. Zimą warto powiesić nosidło w ciepłym pomieszczeniu, by szybko było gotowe do użycia.

 
I masz to! Nieskazitelne, błyszczące nosidełko, wyczyszczone w najbardziej przyjazny dla środowiska sposób – gotowe na kolejną przygodę!

Napisano na podstawie: https://ergobaby.co.uk/blog/how-to-wash-your-baby-carrier-in-the-most-environmentally-friendly-way-possible/

Dodaj komentarz

Autor*

Wpis*
Skomentuj