Wróć na: Grudzień

Świąteczny nastrój

(+) Dodaj komentarz

Napisane 18.12.2013 przez

Czas przygotowań do Świąt jest czasem niezwykłym… Nawet Ci, którzy nie wierzą już w Świętego Mikołaja muszą przyznać, że w Świętach Bożego Narodzenia tkwi jakaś magia i tajemnica. Jeżeli dołożymy odrobinę starań możemy sprawić, że nasze dzieciaki poczują się jak w pięknej bajce i będą na ów bajkowy czas czekać potem przez cały kolejny rok.

Jak to zrobić? Oto kilka podpowiedzi – nie są one zbyt odkrywcze, ale wierzcie mi – działają!

1. Wspólne robienie ozdób choinkowych i świątecznych – lepienie łańcuchów, wykonywanie ozdób z makaronu, wstążek itp. Aby sobie pomóc można zakupić gotowy zestaw – Mamabox, dzięki któremu można wyczarować wspaniałe dekoracje.

2. Wspólne uczenie się kolęd, pastorałek i innych świątecznych piosenek (znacie „7 odważnych reniferów?). Potem, w czasie Wigilii można stworzyć niezły chórek ;)  Polecamy piękne kolędy śpiewane przez dzieci.

3. Wspólne zastanawianie się, jak przyłapać św. Mikołaja na podkładaniu prezentów pod choinkę

4. Wspólne pieczenie pierniczków – to jest dopiero zabawa!
Oto przepis – w tym roku już wypróbowany:

1 kg mąki
1 kostka margaryny
5 jajek – białka najpierw należy ubić na pianę
1 szklanka miodu
2 łyżki kakao
1 szklanka cukru
2 łyżeczki sody oczyszczonej
2 przyprawy do pierników
Składniki należy wymieszać, podsypać stolnicę mąką, ciasto rozwałkować i wycinać (np. z pomocą foremek) przeróżne kształty… Piec 5-8 minut w temperaturze 150 stopni.
Lukier: 2-3 łyżki soku z cytryny wymieszać ze szklanką cukru pudru.

5. Zapach to bardzo ważny element świątecznego nastroju - wystarczą świeże choinkowe gałązki i upieczenie ciasta.  Jeśli dodatkowo wbijecie goździki w pomarańczę i położycie ją na kaloryferze…. Mmmmmm…….

Dodaj komentarz

Autor*

Wpis*
Skomentuj