Wróć na: Styczeń

NIE dla podróbek nosideł Ergobaby

(5) Dodaj komentarz

Napisane 31.01.2017 przez

Prawie każda marka, której produkty zyskały uznanie i zaufanie użytkowników stanowi łakomy kąsek dla nieuczciwych producentów. Z problemami tego typu boryka się także firma Ergobaby, której nosidła są jednymi z częściej podrabianych. Niestety w przypadku fałszywych produktów dla dzieci, sprawa nie kończy się tylko na stratach finansowych właściciela marki. Akcesoria nieoryginalne stanowią realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet i życia maluszków. Znamy przypadki urwania się szelki w takim fałszywym nosidle w momencie noszenia dziecka, które tylko refleks rodzica uchronił przed upadkiem z wysokości.Jak zatem nie dać się nabrać? Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim na cenę. Nosidła Ergobaby są produktem bardzo wysokiej jakości , wykonanym z najlepszych materiałów, posiadającym różne certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo i wytrzymałość poszczególnych elementów, np. klamer. Z tego względu nie mogą być tanie. Zbyt niskie ceny, zwłaszcza u sprzedawców oferujących większe ilości nosideł, mogą świadczyć o oszustwie.
Warto kupować nosidła w zaufanych sklepach, a omijać wątpliwe aukcje internetowe i bazarowe stoiska. Duże zagrożenie niesie ze sobą także kupowanie nosideł z drugiej ręki. Na rynku istnieje wiele podróbek, a rodzice nie są świadomi, że ich używają.

Nosidła podrabiane są niemal doskonale, dlatego na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać „fałszywkę” od oryginału. Czym najczęściej się różnią?1. Opakowaniem. Pudełka oryginalnych nosideł Ergobaby są wysokiej jakości, wykonane z dość twardej, porządnej tektury. Fałszywe bywają opakowane w pudła giętkie, łatwe do zniszczenia. Każde opakowanie nosidła Ergobaby trafiające na rynek europejski posiada drukowaną (nie na płycie DVD!) instrukcję w wielu językach, od niedawna także w języku polskim. Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli w opakowaniu znajduje się formularz zwrotu. Takie formularze dołączane są tylko do nosideł trafiających na rynek amerykański, a te nosidła są najczęściej podrabiane. Jeśli w opisach na pudełku znajdziecie błędy gramatyczne, ortograficzne, czy literówki to nosidło jest na 100% podróbką.2. Etykiety i metki. W nosidłach nieoryginalnych bywają wszyte krzywo, czasem w innych miejscach niż w oryginalnych. Spotkaliśmy się nawet z takim przypadkiem w „podróbce”, iż metka „zachodziła” na rzep uniemożliwiając jego zapięcie w tym miejscu.3. Jakość. To raczej oczywiste. Podrobione nosidła, po rozpoczęciu ich użytkowania, często rozchodzą się na szwach, gumki tracą elastyczność, a klamry i napy przestają się szczelnie i bezpiecznie zapinać. Oryginalne Ergobaby wyprodukowane są w większości (poza modelami sportowymi) ze 100% bawełny, więc materiał nie świeci się w przeciwieństwie do wielu podróbek. Firma Ergobaby ostrzega, iż fałszywe nosidła mogą być wykonane z materiałów, które nasączone są chemikaliami (np. z farb) toksycznymi zarówno dla dziecka, jak i noszącego rodzica. Materiały te nie są często bezpieczne nawet po wielokrotnym praniu. Największe zagrożenia spotykanych w podróbkach szkodliwych substancji (jak np. ftlanaly i nonylofenole) dla zdrowia to zwiększenie ryzyka rozwinięcia się nowotworu, a także zakłócanie gospodarki hormonalnej (u dzieci może objawiać się to przedwczesnym dojrzewaniem płciowym).4. Aplikacje i logo. Bywa, że logo Ergobaby jest odwrócone, jeśli się z takim spotkacie, możecie być pewni, że macie do czynienia z podróbką. Aplikacje np. gwiazdki w nieoryginalnych nosidłach często wszyte są w nieco innym miejscu niż w oryginale.

5. Zamki. Czasem sposób wszycia zamków pomoże wyśledzić podrobione nosidło. W nosidłach oryginalnych zamki wszyte są dość głęboko, wystająca część materiału zamka ma szerokość 2-3 mm.6. Wymiary. Podrabiane nosidła często różnią się od oryginalnych wymiarami: np. wysokością panelu, szerokością siedziska itp.

7. Wzory. Wzory oryginalnych nosideł z kolekcji Ergobaby można sprawdzić na stronach: www.ergobaby.eu i www.ergobaby.com  Wszelkie inne wzory są mocno podejrzane.

Mamy nadzieję, że powyższe uwagi pomogą Wam w dokonaniu wyboru.
Nie pozwólcie się oszukać! Jeśli chcecie sprawdzić, czy sprzedawca jest zaufany, piszcie do nas: karolina@babygroup.cz

Oryginalne nosidła Ergobaby kupisz w naszym sklepie Mądra Mama


Poniżej przykłady pokazujące jak rozpoznać oryginalne nosidło Ergobaby od podróbki

 


 

A

2019-07-19

Pomocy! Znalazłam nosidlo ergobaby. Czy ktoś po zdjęciach może mi powiedzieć czy to oryginał czy podróbka? :)

Sklep Mądra Mama

2019-01-14

Błędy na metkach mogą wskazywać na fakt, iż produkt jest podrobiony.

Bartek

2019-01-14

Czy na metce "podróbce" w trzeciej linijce jest dwa razy użyte słowo Infant? Zatem może jednak to jest podróbka?

Sklep Mądra Mama

2017-05-02

Produkty mogą mieć 2 różne wersje metki w zależności od rynku, na który są przeznaczone. To nosidło widoczne na zdjęciach na blogu jest sprzedawane na rynku europejskim (także w Polsce). Zdjęcia nosideł w naszym sklepie są zdjęciami produktów przeznaczonych na rynek amerykański, są to zdjęcia produktowe o znaczeniu poglądowym. Należy zachować czujność w przypadku metek amerykańskich (po angielsku i hiszpańsku), gdyż te nosidła są najczęściej podrabiane.

Ania

2017-04-29

Bardzo przydatny wpis. Analizuję teraz detale nosideł ergobaby bo chciałam kupić nosidło tej firmy i mam dylemat przy ocenie oryginalności na etapie wewnętrznej metki: w tekście powyżej, na zdjęciu wewnętrznej metki, tekst na niej jest umieszczony w trzech kolumnach + wszywka z sybmolami instrukcji prania (model dandelion). Na zdjęciu tego modelu w sklepie madramama.pl na wewnętrznej stronie ta metka wygląda inaczej (tekst w dwoch poziomach, bez wszywki z symbolami instrukcji prania). Czy nosidełka z oryginalnego źródła mają dwie wersje metki? Pozdrawiam

    Dodaj komentarz

    Autor*

    Wpis*
    Skomentuj