Wróć na: 2019

Gadżety przydatne na spacerze

(+) Dodaj komentarz

Napisane 15.03.2019 przez

Wiosna, coraz cieplejsze dni i słoneczko coraz częściej wyglądające zza chmur sprawiają, że mamy ochotę jak najwięcej czasu spędzać na zewnątrz z naszymi maluszkami. Budząca się do życia przyroda zachęca do spojrzenia na świat w nowy sposób, bo oczami dziecka. Razem z nim (i tak jak ono) zachwycamy się biedronką, podziwiamy kwiatuszki, karmimy kaczki, gonimy wiewiórkę… Na wiosenne, długie eskapady trzeba się jednak porządnie przygotować. Z tego powodu przygotowałam dla Was spis gadżetów, dzięki którym spacery z dzieckiem mają większą szansę stać się wyłącznie wspaniałą przygodą.

 1. Pudełko na mokre chusteczki. Każdy rodzic dobrze wie, że mokre chusteczki lubią szybko wyschnąć. Opakowanie często samo się otwiera albo nawet i ulega rozdarciu. Z tego powodu warto chusteczki przełożyć do wielorazowego pojemnika Funkybox. Pudełko występuje w dwóch rozmiarach – większym i mniejszym (TO GO), ten który wybierzemy zależy od potrzeb naszego dziecka, a także terenu, który zamierzamy eksplorować.
   
 2. Nosidełko przyda się zarówno dla niemowlęcia, jak i kilkulatka. Najlepiej wybrać takie, które posłuży kilka lat (np. rosnące z dzieckiem Ergobaby Adapt lub Ergobaby Omni) i udźwignie ciałko ważące do 20 kg. Nosidła ergonomiczne są na ogół niewielkich rozmiarów, łatwo można je wrzucić do wózka lub torby. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Młodsze dzieci mogą chcieć oglądać świat z innej, wyższej perspektywy, albo poprzytulać się w czasie spaceru z mamą lub tatą. Kilkulatka często dopada zmęczenie i nóżki odmawiają posłuszeństwa (to oczywiście nigdy nie dzieje się na placu zabaw, lecz np. w czasie 100-metrowego przejścia jest już bardzo prawdopodobne).   
 3. Plecak ze smyczą. Tak, tak, wiemy, że dziecko to nie pies, ale to nie o to w tej smyczy chodzi, by maluszka na niej prowadzać. Bardziej by mu towarzyszyć jak cień, a jednocześnie nie trzymać kurczowo za rękę. Dziecko ma poczucie swobody i mocy decyzyjnej, a my jesteśmy spokojni, że w porę zareagujemy w razie nie do końca rozważnej decyzji.   
 4. Istnieją dzieci, które zaabsorbowane zabawą zapominają o głodzie i często na spacerach w ogóle nie mają czasu na zajmowanie się jedzeniem. Są także i dzieci, które głodne zamieniają się w tykające bomby zegarowe mogące wybuchnąć z byle powodu. W przypadku zwłaszcza tej drugiej grupy, koniecznie warto mieć przy sobie coś wartościowego co przekąszenia. Bardzo polecamy na spacery wielofunkcyjny kubek niewysypek B.Box na drobiazgi, np. pokrojone owocki lub termos na obiadki Suavinex w przypadku czegoś bardziej konkretnego i ciepłego.


   
 5. Coś do picia mieć ze sobą trzeba koniecznie. W sklepach dziecięcych aż roi się od różnego rodzaju kubków z rurką, butelek, niekapków i bidonów. My zaś prezentujemy zupełnie inny gadżet – zestaw silikonowych nakładek B.Box (nakładka z ustnikiem, nakładka ze słomką i saszetka do przechowywania), dzięki którym można na odpowiedni dla dziecka przerobić praktycznie każdy „dorosły” kubeczek.


   
 6. Przed posiłkiem zawsze warto na wszelki wypadek wyczyścić rączki i je zdezynfekować, by pozbyć się bakterii. Idealny produkt do tego celu wyprodukowała firma Bubble and Co, a jest to organiczny płyn dezynfekujący, przeznaczony specjalnie do wrażliwej, dziecięcej skóry. Dostępny jest w małych, poręcznych opakowaniach, idealnych na spacer.

Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi uatrakcyjnią Wasze wspólne wędrówki. Życzymy Wam cudownej pogody tej wiosny.

Dodaj komentarz

Autor*

Wpis*
Skomentuj