Wróć na: Czerwiec

Jak wybrać nosidełko dla niemowląt

(+) Dodaj komentarz

Napisane 10.06.2021 przez

Kiedy planujemy dłuższy spacer lub podróż z malutkim dzieckiem, aby uchronić się przed bólem spowodowanym nadmiernym obciążeniem barków i kręgosłupa, warto postawić na funkcjonalne nosidełko.

Na rynku pojawia się coraz większa różnorodność wśród produktów tego typu. Można wybierać spośród chust do komfortowego omotania maluszka lub też postawić na nosidła dla niemowląt, które nie wymagają wiązania i wyposażone są w regulację szerokości oraz wysokości panelu podtrzymującego małego pasażera. Jeśli nie wiesz na jaki model nosidełka postawić, zachęcamy do dalszej lektury naszego zestawienia.


 

Uniwersalne nosidełka dla noworodków – chusty bambusowe

Chusty bambusowe to w ostatnich latach coraz bardziej popularna alternatywa, zastępująca standardowe nosidełka dla noworodków. Z chusty można korzystać już od pierwszych dni życia maluszka (od wagi 3,5 kg), aż do 6. miesiąca życia (lub kiedy nasza pociecha osiągnie wagę 15 kg).

Chusty są bardzo wszechstronne – ich konstrukcja umożliwia noszenie dziecka w ergonomicznej pozycji, tuż przy ciele rodzica, co zapewnia noworodkowi komfort i poczucie bezpieczeństwa, przypominając moment przebywania w brzuchu mamy. Ponadto, chusta daje możliwość wyboru optymalnego ułożenia dziecka do wagi, wzrostu i etapu rozwoju, układając je: na boku, "brzuszkiem do brzuszka", na plecach lub w wykonując z materiału kołyskę.

Ogromną zaletą chust bambusowych jest także ich lekkość, doskonała przepuszczalność powietrza oraz dobra chłonność. Materiał jest bardzo delikatny dla skóry – stąd też tak duża popularność włókna bambusowego wśród oferty ubranek, pościeli i kocyków.
Miękkie i bezpieczne nosidełka dla niemowląt

Klasyczne, strukturyzowane nosidła w przeciwieństwie do chust oferują możliwość szybszego założenia ich na ciało. Dostępne w ofercie modele Embrace to ergonomiczne nosidełka dla niemowląt, dedykowane są dla dzieci o wadze od 3,2 do 11,3 kg. Oznacza to co prawda, że taki model będzie przydatny nieco krócej niż chusta – ale za to umożliwi łatwiejsze wyregulowanie szerokości siedziska, a przy tym okaże się równie kompaktowy. Materiał można bez trudu zwinąć i wrzucić do torby lub spakować na wyjazd (gdyż nosidło waży zaledwie niecałe 500g).Nosidełka Embrace, wykonane są z dwóch warstw tkaniny typu jersey. Miękkie i szerokie pasy, które krzyżują się na plecach dobrze rozkładają ciężar na barkach, a przy tym nie wpijają się w ciało rodzica. Dodatkowy pas na biodrach pomaga również odciążyć kręgosłup i wygodnie podtrzymuje maleństwo. Dziecko można nosić na brzuchu (w pozycji “M” czyli tzw. “żabki”), na dwa sposoby: z buzią zwróconą do lub od rodzica.
 

Wielofunkcyjne nosidełka dla niemowlaka

Ostatnim omawianym przez nas typem będą wielofunkcyjne nosidełka dla niemowlaka ze strukturyzowanym siedziskiem, wykonane z wytrzymałych pasów i przewiewnej siateczki, które poza bezpieczeństwem dla malucha oferują także szereg udogodnień dla rodziców.

Nosidełka dla niemowląt jak np. modele OMNI i ADAPT marki Ergobaby zostaną z nami najdłużej, ponieważ nadają się dla noworodków od wagi 3,2 kg i posłużą dla starszych dzieci, o wadze nawet do 20 kg (co odpowiada wadze dziecka 4-letniego). Dziecko można nosić na brzuchu z twarzą skierowaną do lub od rodzica, na biodrze oraz na plecach.Konstrukcja zapewnia bezpieczne ułożenie kręgosłupa dziecka (w pozycji “C”), utrzymując jego naturalną krzywiznę i dając podparcie dla karku i główki noworodków oraz najmłodszych maluszków. Zastosowane w nosidłach tego typu pasy lędźwiowe znakomicie odciążają kręgosłup rodzica, co z kolei będzie ważne zwłaszcza przy przenoszeniu już nieco większych brzdąców.

Założenie podobnej uprzęży będzie dość szybkie, co z pewnością pozwoli oszczędzić stresu i zdenerwowania dziecku. Nosidło można dowolnie dopasować do budowy ciała rodzica (poprzez możliwość zmiany ułożenia pasów na plecach).

Panele wykonane z siateczki będą zapewniały optymalną wentylację podczas spaceru, dzięki czemu nosidło sprawdzi się nawet w czasie upałów. Ponadto, w modelach Ergobaby zastosowano także chowany kapturek, który dodatkowo podtrzymuje głowę dziecka i w razie potrzeby osłania ją przed ostrym słońcem (lub zapewnia prywatność podczas karmienia).

Wygodne nosidełko dla maluszka powinno być także funkcjonalne dla rodzica. Warto zatem poszukiwać modeli wyposażonych w takie udogodnienia jak saszetki i kieszenie na drobiazgi. Dzięki temu telefon i dokumenty można mieć zawsze pod ręką, bez konieczności noszenia dodatkowej torebki czy plecaka.


 

 

 

Dodaj komentarz

Autor*

Wpis*
Skomentuj