Wróć na: Październik

Baby - Shower

(+) Dodaj komentarz

Napisane 27.10.2014 przez

Baby – Shower to nowy zwyczaj, który „przywędrował” do nas z zachodu. Oznacza przyjęcie dla oczekujących na narodzenie potomka rodziców i  - tłumacząc dosłownie -  oblanie ich prysznicem z prezentów, a po polsku raczej – zasypanie ich gradem prezentów.


Powyżej kultowy zestaw "Witamy Cię na świecie" od Suavinex

Przyjęcie organizowane zazwyczaj jest przez osoby z najbliższego otoczenia przyszłych rodziców i raczej ma charakter kameralny. Często – nie wiadomo dlaczego – w Baby-Shower nie biorą udziału panowie.

Celem przyjęcia jest próba przybliżenia przyszłym rodzicom tego, co ich czeka. Z tego powodu zazwyczaj dekoracje, muzyka, menu (np. tort w kształcie ciążowego brzuszka), a także różnego rodzaju gry i zabawy nawiązują do tematu porodów i noworodków.

Przykładowe zabawy i zajęcia w czasie Baby-Shower:

  1. Degustacja dziecięcych dań ze słoiczków pozbawionych etykiet i próba odgadnięcia składników.
  2. Wymyślanie imienia dla dziecka.
  3. Oglądanie (połączone ze wspomnieniami ) zdjęć ( także tych z USG) przyniesionych przez zaproszonych gości. Mogą to być także zdjęcia mocno archiwalne ;)
  4. Słuchanie i być może także tańce przy dziecięcych przebojach.
  5. Wspominanie ulubionych dziecięcych zabaw (można się w nie także pobawić – warto spróbować pokręcić hula-hop, a także wyskakać „egzaminek” w gumę).


Prezenty powinny być przemyślane. Najlepiej dowiedzieć się, czego potrzebują przyszli rodzice. Warto złożyć się na bardziej wartościowy prezent, który na pewno ulży nieco napiętemu budżetowi gospodarstwa domowego w którym oczekiwany jest nowy mieszkaniec. Prezenty z wyższej półki:

Ergonomiczne nosidełko dla dzieka z wkładką dla noworodka Ergobaby


Ergonomiczny materac do spania dla niemowląt
Torby dla mamy do przechowywania niezbędnych rzeczy dla dziecka. Oczywiście z funkcją przymocowania do wózka. Polecamy torby PacaPod


Jeśli ktoś nie ma pomysłu na prezent, to najlepiej kupić rzecz, która na pewno przyda się każdemu noworodkowi. Oto nieco tańsze propozycje:

Otulacz Swadller Ergobaby, dzięki któremu bezpiecznie można opatulić noworodka by dziecko spało dłużej i bardziej spokojnie.

 

Miękki kocyk z bawełny organicznejKontrastowa przytulanka z ogrzewaczem MR B


 

 

Płytka z muzyką Dla Brzuszka i dla Maluszka - relaksujace i łagodne dźwięki pozwolą się wycieszyć i odprężyć.

 

Akcesoria do pielęgnacji włosów i paznokcji noworodka

Miękka przytulanka z metkami

Dodaj komentarz

Autor*

Wpis*
Skomentuj