Wróć na: Kwiecień

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

(+) Dodaj komentarz

Napisane 14.04.2015 przez

Czy wiecie, że promieniowanie słoneczne szkodzi nie tylko skórze małego dziecka, ale też i jego oczom? Dziecięce oczka są bardziej wrażliwe na promieniowanie słoneczne, niż osób dorosłych. Ich źrenice są większe, a soczewki bardziej przejrzyste. Z tego powodu nie są w stanie odpowiednio dobrze filtrować promieni UV.Promieniowanie słoneczne powoduje także dyskomfort – konieczność mrużenia oczu, często łzawienie, pieczenie i zaczerwienienie. Pamiętajcie, że ostre słońce może być naprawdę groźne dla oczu maluszka. Z tego powodu używanie okularków przeciwsłonecznych ze sprawdzonego źródła powinno stać się takim samym wymogiem jak używanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym i nakrycia głowy.Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych dla dzieci?
Przede wszystkim na filtry. Najlepsze będą takie, które w 100% nie przepuszczają promieniowania (sprawdziliśmy na prośbę naszej klientki oferowane przez nas okularki w zakładzie optycznym, w specjalnym urządzeniu, z wynikiem bardzo pozytywnym. Wszystko co napisał o nich producent zostało potwierdzone).
Uwagę należy też zwrócić na materiały z jakich wykonane są okularki. Dobra marka będzie gwarancją, iż np. plastikowa oprawka nie będzie toksyczna i nie spowoduje uczulenia.Dodatkowym atutem w okularkach jest polaryzacja, czyli redukcja słonecznych odblasków. Takie okularki jeszcze bardziej poprawiają komfort widzenia i na pewno przydadzą się w miejscach nie tylko mocno nasłonecznionych, ale także tam, gdzie promieniowanie jest dodatkowo odbijane np. od wody, jasnego piasku, czy śniegu.Pewnie zastanawiacie się, czy Wasze dzieci zechcą nosić okularki. Niejeden rodzic martwi się, czy maluch bawiąc się nie zrobi sobie krzywdy wkładając zausznik do oka. W takich przypadkach polecamy okularki Beaba, albo iPlay bez zauszników. Mocowanie za pomocą elastycznej taśmy, albo gumki idealnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku najmłodszych maluszków (nawet niemowląt).Kolejnym problemem może być spore ryzyko zniszczenia okularków przez dziecko. W takim przypadku ciekawostką są okularki Babiators, które można wykręcać i wyginać do pewnego stopnia bez konsekwencji. A nawet jeśli dziecku uda się w końcu okularki popsuć lub zgubić (bo np. świetnie wypadały z wózka), firma Babiators przyśle nową parę – oczywiście po wypełnieniu warunków specjalnej, rocznej gwarancji.

Ręczymy, że wszystkie okularki z naszego sklepu są bezpieczne i dają pełną ochronę oczu. Postaramy się także pomóc Wam w arcytrudnym wyborze modelu i koloru… Zapraszamy do naszego „stoiska” z okularami. W razie pytań pozostajemy do dyspozycji: sklep@madramama.pl.
 

Dodaj komentarz

Autor*

Wpis*
Skomentuj