Wróć na: Mamabox - pomysł na zabawę dla dzieci

Piknik | Mamabox pomysł na zabawę z dzieckiem

(+) Dodaj komentarz

Napisane 16.09.2013 przez

Pierwszy Mamabox już został wstawiony na sklepowe półki.
Pomyślnie przeszedł fazę testów, z których Mądra Mama wyciągnęła następujące wnioski:
 

  1. Zabawa z boxem „Piknik – wspomnienie lata…” może być powtarzana wielokrotnie bez konieczności dokupowania materiałów. Najbardziej trwałymi produktami są oczywiście talerzyk, kubeczek i pudełko kanapkowe, które służyć mogą nawet i długie lata. Obrusik też jest – wbrew pozorom – długowieczny. Można go prać i suszyć wielokrotnie (ale już pocięty nożyczkami oczywiście się nie zregeneruje…) W tym miejscu koniecznie trzeba też podkreślić wyjątkową jakość pisaków Carioca, które przetrwały test 3-tygodniowego kempingu w Chorwacji  przechowywane w namiocie, w którym temperatura nieraz dochodziła do 50 stopni Celsjusza, w dodatku faktycznie świetnie się zmywają i spierają z przeróżnych powierzchni.
     
  2. W czasie pikniku dzieci zjadają ogółem więcej i chętniej nawet  te mniej lubiane produkty. Można im wmówić, że np. marchewka w przeciwieństwie do batonów czekoladowych i lizaków jest typowo piknikową przekąską i właściwie to piknik bez przysłowiowej marchewki trzeba uznać za nieudany ;)
     
  3. Dzieci szybko „wchodzą” w świat zabawy, niewielka inspiracja wywołuje u nich lawinę skojarzeń, pomysłów i nowych rozwiązań. Urządzenie pikniku w mieszkaniu to zadanie, za realizację którego odpowiedzialność można spokojnie powierzyć przedszkolakowi. Niech on/ona będzie kierownikiem wycieczki. W przypadku rodzeństwa można rozdzielić poszczególne role i każdy będzie miał swoje zobowiązania.


     

Zapraszamy na do zapoznania się z ofertą Mambox'ów:
www.mamabox.pl
www.madramama.pl/zabawki/mamabox/

Dodaj komentarz

Autor*

Wpis*
Skomentuj