Wróć na: Różności

Prezenty od Mikołaja 2020

(+) Dodaj komentarz

Napisane 28.11.2020 przez

Zbliżający się 6 grudnia od lat spędza spokojny sen z powiek wielu rodzicom. Wczytują się w listy do św. Mikołaja, ale z wymienionych tam próśb często trudno przekuć coś w rzeczywistość. Co warto kupić dzieciom w dzisiejszych czasach? Dzieciom, które mają już prawie wszystko i same nie bardzo wiedzą, co chcą dostać? Czy warto ulegać kolejnym zachciankom, choć i tak wiemy, że zabawka będzie tylko na chwilkę? Poza tym, jakie zabawki wybrać? Sklepy pękają w szwach od nowoczesnych, kolorowych, multimedialnych gadżetów, które są pożądane przez maluchy, przez nas - rodziców zaś niekoniecznie. Nie wiem, czy poniższy post jakoś pomoże w grudniowych zakupach, ale chętnie przestawimy nasz punkt widzenia w tej trudnej sprawie, oparty o asortyment naszego sklepu, do którego dobieramy produkty przez pryzmat potrzeb naszych dzieci i własnych poglądów na wychowanie.

 

Co jest ważne we współczesnych czasach? Ruch! Aktywność fizyczna! Ćwiczenia! Najlepiej uprawiane wspólnie przez całą rodzinę: spacery, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu i w domu zapewniają zdrowy rozwój dzieciom i dobre samopoczucie rodzicom. Potrzebę ruchu warto wpajać maluchom od wczesnego dzieciństwa, bowiem  jakoś dziwnie potrafi ona zanikać wraz z dorastaniem. Z tego względu dość istotny jest przykład, jaki dają rodzice. Przykładem prezentów z naszego sklepu, które będą źródłem aktywności fizycznej są deski Wobbel lub rowerki biegowe i hulajnogi 2w1 Scoot and Ride.

 

 

 

Kreatywnośc i twórczość to kolejne cechy, które u współczesnych dzieci nie są tak rozwinięte, jak w kilkadziesiąt lat temu. Powodem tego jest multimedialność i komercjalizacja świata zabawek i wszelkich rozrywek. Wiele dzieci także nad twórczą zabawę aktywizującą wyobraźnię przedkłada gry komputerowe lub smartphonowe, w których naprawdę już nic nie trzeba sobie wyobrażać. Z tych wszystkich powodów my zachęcamy nasze dzieci do wszelkiej kreatywności, może to być budowanie z klocków bez konkretnej instrukcji, mogą być wszelkie prace plastyczne, czy konstrukcyjne, ważne by dziecko jak najwięcej stworzyło samodzielnie. Własne dzieło - to dopiero powód do dumy i uwierzenia w siebie.

 

Nasza planeta, jak powszechnie wiadomo, coraz bardziej potrzebuje ludzi wrażliwych na jej potrzeby: ludzi kochających i szanujących naturalne środowisko, znających i stosujących te zasady egzystencji, które nie pozostawią po sobie nieodwracalnych śladów. Pomóżmy więc naszym dzieciom zrozumieć przyrodę i zaopiekować się jej cząstką.

 

 

Wchodząc między półki z zabawkami aż oczy bolą od ich krzykliwej kolorystyki. Zauważalny jest jednak trend wśród niektórych rodziców, którzy wyraźnie unikają pstrokatych, krzykliwych zabawek, akcesoriów i ubranek dla swoich dzieci. Bardziej skłaniają się oni ku pastelowemu stylowi Hygge lub stonowanemu stylowi Retro, co wydaje się dobrym wyborem w sytuacji możliwości przebodźcowania dziecka, a to zdarza się nader często obecnie.

 Zdecydowanie widoczym znakiem naszych czasów jest ogromny pęd życia, przez co nasza codzienność kręci się jak karuzelka dla chomika, a my w niej oczywiście staramy się nadążyć ze wszystkich sił w łapkach. Warto jednak czasem zwolnić, udzielić sobie "rozgrzeszenia", bo pewnych spraw wówczas co prawda nie ogarniemy, ale za to może zyskamy coś cenniejszego? Może to być na przykład radość ze współnej, beztroskiej zabawy z naszymi dziećmi. Takich cudownych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, pełnych radości i śmiechu życzymy Wam szczególnie w tym dziwnym roku, w te jakże inne Święta i ferie spędzane w domu. Może dzięki temu nie zwiariujemy?

 

Dodaj komentarz

Autor*

Wpis*
Skomentuj