Wróć na: Wszystkie

Niezbędne akcesoria na bezpieczny spacer – doradzamy i polecamy

(+) Dodaj komentarz

Napisane 20.05.2021 przez

Zaczynają się ciepłe dni, zatem coraz częściej widujemy słońce (choć tegoroczny maj nie należał do najpiękniejszych) i coraz chętniej wychodzimy z domu (zwłaszcza po przymusowym lockdownie) i oczywiście zabieramy nasze dzieci. Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że spacer z dzieckiem nie zawsze wygląda jak z reklamy syropków na odporność – wszyscy zadowoleni, rozbawieni, czyści i zdrowi. Często bywa zupełnie odwrotnie. Na szczęście pewnym nieoczekiwanym przygodom lub ich skutkom można łatwo zapobiec, dzięki właściwemu przygotowaniu się do wyjścia z dzieckiem. Poniżej podpowiadamy, które produkty i gadżety warto mieć przy sobie w czasie takich wypadów.
 

Podstawowe akcesoria na spacer z dzieckiem

Akcesoria niezbędne na spacerze z dzieckiem, zwłaszcza niemowlęciem, to zdecydowanie torba do wózka. Wysokiej jakości, porządna torba, dobrej firmy, ułatwi nam wiele spraw. Dzięki kieszeniom i schowkom wszystkie produkty pierwszej potrzeby do przewijania, jak np. pieluszki, mokre chusteczki czy żel antybakteryjny do rąk dla dzieci, albo akcesoria do karmienia (butelka, pojemnik z przekąskami, niekapek) będą zawsze pod ręką. Taka torba bardzo często posiada kieszenie termiczne i matę do przewijania maluszka w terenie. Pomieści również ubranko na zmianę lub dodatkowy kocyk.Kolejnym ważnym akcesorium jest naszym zdaniem nosidło – koniecznie takie bezpieczne i ergonomiczne zarówno dla dziecka, jak i rodzica, najlepiej miękkie, z szerokim panelem. W czasie spacerów dziecko często nie chce tylko leżeć w wózku, jest ciekawe widoku świata z innej perspektywy lub po prostu nagle zapragnie bliskości z mamą lub tatą. Nosidło idealnie spełni tę potrzebę niemowlęcia, a rodzicowi pozwoli mieć wolne ręce, które przydadzą się do np. pchania wózka. Dobierając akcesoria na spacer z dzieckiem warto rozważyć zakup takiego, które będzie „rosnąć” z maluchem i pozwoli nosić go od urodzenia, aż do wieku 3-4 lat.
 

Produkty do odkażania – żel antybakteryjny dla dzieci i nie tylko

Czas pandemii koronawirusa nauczył nas szczególnego dbania o czystość i higienę. Na rynku jest wiele produktów, dzięki którym łatwo będzie uwolnić podstawowe dziecięce akcesoria od zanieczyszczeń, bakterii i wirusów. Mowa tu o przeróżnych produktach, takich jak żel lub płyn antybakteryjny – nie tylko do rąk, ale też do zabawek i innych przedmiotów.

Do interesujących gadżetów należą te do odkażania smoczków, jak specjalne urządzenie emitujące światło UV lub chusteczki przeznaczone do tego celu. Jeśli dziecko korzysta ze smoczka, warto ogólnie mieć przy sobie zapasowy, najlepiej w opakowaniu, które dzięki specjalnemu uchwytowi łatwo zaczepić do rączki wózka lub paska torby.

Dla nieco starszych pociech dodatkowym gadżetem, który może okazać się ważny, jest plecaczek. Polecamy szczególnie te plecaki, do których można dopiąć smycz. Wiemy, że prowadzenie dzieci “na smyczy” brzmi nieco dziwnie, a wręcz niepokojąco, jednak system ten ma wiele zalet. Sprawdzi się on szczególnie w czasie spacerów w tłumie lub w przypadku wyraźnie samodzielnego i zwinnego dzieciaka. Co ciekawe, często dziecko nie ma pojęcia, że jest „uwiązane”, więc czuje się wolne i decyzyjne. Może realizować swoje pomysły, ale jednak, gdyby w jakimś stopniu zagroziły one wypadkiem, rodzic czuwa. Taki plecak jest także doskonałym schowkiem na wszelkie skarby dziecka: zabawki zabrane z domu i różności znalezione na spacerze.
 

Ochrona ciała dziecka latem

Do istotnych akcesoriów zdecydowanie zaliczymy także te ochronne. Przed czym trzeba chronić dziecko w czasie spacerów? Przede wszystkim przed słońcem i insektami. W tym pierwszym pomogą produkty z bambusa, które zatrzymują promieniowanie UV, specjalne, naturalne kremy przeciwsłoneczne oraz ciemne okularki np. z polaryzacją. W tym drugim bezpieczne, organiczne spraye i emulsje, nieszkodliwe dla delikatnej skóry dziecka, ale jednak odstraszające komary, meszki i kleszcze.

Takich spacerowych produktów można by wymienić jeszcze wiele. Jeśli macie jakieś swoje uwagi dotyczące niezbędnych dla Was akcesoriów, podzielcie się nimi z nami w komentarzach pod postem. Taka rodzicielska wymiana poglądów może być niezwykle pouczająca i pomocna, a także uczyni spacery z dzieckiem jeszcze ciekawsze, bezpieczniejsze i bez zbędnych niespodzianek.
 

Dodaj komentarz

Autor*

Wpis*
Skomentuj