Wróć na: Wszystkie

Smoczki Suavinex - pytania i odpowiedzi

(+) Dodaj komentarz

Napisane 30.10.2022 przez

Najczęstsze pytania o smoczki Suavinex

Smoczki dla dzieci budzą wiele rozmaitych rozterek i wątpliwości, począwszy od tego, czy w ogóle są zdrowie dla niemowląt, a skończywszy na wyborze odpowiedniego modelu. Poniżej prezentuemy odpowiedzi na najczęstsze pytania, które otrzymujemy od rodziców maluchów na temat smoczków hiszpańskiej marki Suavinex.

 

Jakie są rodzaje smoczków Suavinex?

Smoczki Suavinex mają różne kształty:
-Anatomiczny: naśladuje sutek matki podczas ssania.
-Fizjologiczny: płaski, symetryczny smoczek jest zawsze prawidłowo ułożony w buzi dziecka, wywierając minimalny nacisk na podniebienie.
-Okrągłe lub w kształcie wiśni: o bardziej obszernym, kulistym kształcie.


Istnieją również różne rodzaje osłon na usta. Wszystkie wykonane są z produktów nieszkodliwych dla dziecka i nietoksycznych barwników:
-Fusion: innowacyjny kształt i mały rozmiar minimalizują kontakt z powierzchnią skóry. Rozmiar -2-4m jest idealny dla noworodków, a nawet wcześniaków.
-Evolution: zawiera innowacyjny wewnętrzny kanał cyrkulacyjny, który pomaga odprowadzić ślinę, zapobiegając w ten sposób podrażnieniom wokół ust.
-Komfort: jest miękki w środku, co zapobiega podrażnieniom i obtarciom.
-Latex: wykonany z jednego kawałka kauczuku naturalnego. Idealny do spania.


Według dentystów dziecięcych wszystkie smoczki Suavinex są zaprojektowane tak, aby umożliwić prawidłowy rozwój podniebienia. Zarówno proces projektowania, jak i produkcji smoczków są wspierane przez Hiszpańskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej (SEOP).

  

Jak przechowywać smoczki?


Jeśli smoczek nie będzie używany natychmiast po sterylizacji, należy go przechowywać w czystym, suchym pojemniku z pokrywką, gdy smoczek dobrze wyschnie. Nie należy ich przechowywać w wilgotnych miejscach ani w wysokiej temperaturze.


Na co powinienem/powinnam zwrócić uwagę podczas ich czyszczenia?


Smoczki można myć i wyparzać/sterylizować, jednak należy w szczególności unikać agresywnych roztworów, takie jak detergenty, rozpuszczalniki itp., ponieważ mogą one uszkodzić smoczek. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby dokładnie sprawdzić smoczek lub smoczek przed każdym użyciem, zwłaszcza gdy dziecko ma już zęby, i pociągnąć smoczek w różnych kierunkach. Pozbądź się smoczka koniecznie wtedy, jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki uszkodzenia lub osłabienia. Ponadto smoczka lub smoczka nie wolno wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub w pobliżu źródła ciepła i nie wolno pozostawiać ich w kontakcie ze środkiem dezynfekującym (roztworem sterylizującym) dłużej niż jest to zalecane, ponieważ może to spowodować uszkodzenie smoczka. Smoczki muszą być zawsze używane pod nadzorem osoby dorosłej, a wszystkie nieużywane części np. zawieszki i opakowania na smoczki należy przechowywać poza zasięgiem dzieci.

 

O czym należy pamiętać podczas korzystania ze smoczków uspokajających?

 

Nigdy nie zanurzaj smoczka w słodkich lub leczniczych substancjach, ponieważ mogą one spowodować próchnicę zębów. Nigdy nie przyczepiaj do smoczka tasiemek ani sznurków, chyba że są to klipsy zaprojektowane specjalnie do tego celu, ponieważ mogą udusić dziecko. Jeśli smoczek utknie w ustach dziecka: NIE PANIKUJ. Nie można go połknąć, więc zapewniamy, że tak się nie stanie. Ostrożnie wyjmij smoczek z buzi dziecka, tak delikatnie, jak to możliwe.

 

Jaka jest różnica między smoczkiem lateksowym (kauczukowym) a silikonowym?

 

Różnica polega na materiałach, z których są wykonane, ale żaden z nich nie jest lepszy od drugiego.

Lateks (kauczuk): jest to produkt w 100% naturalny, ponieważ jest pozyskiwany z kory drzewa Hevea Brasiliensis. Jest to mocny, miękki i bardzo elastyczny materiał w kolorze żółtym. Jest higroskopijny, co oznacza, że ​​chłonie wodę i zapachy, więc wpłynie na niego użytkowanie i sterylizacja. Taki smoczek trzeba częściej wymieniać. Niektóre dzieci uwielbiają jego fakturę i smak, jednak część maluchów może być na lateks uczulona.

Silikon medyczny: jest to przezroczysty produkt chemiczny. W przeciwieństwie do lateksu, nie wchłania zapachów ani smaków, a jego rozmiar nie zmienia się wraz z użytkowaniem, chociaż przyjmuje kolor żywności, z którą się styka. Jednak chociaż jest również bardzo wytrzymały, jest mniej elastyczny, więc cięcie może uszkodzić materiał. Z tego powodu jest bardziej odpowiedni dla dzieci, które jeszcze nie mają pierwszych zębów.

 

Dlaczego smoczki stają się lepkie?

 

Problem ten dotyczy smoczków kauczukowych. Kiedy smoczki stają się lepkie, jest to znak, że lateks, naturalny materiał, zaczyna się psuć. Dzieje się tak po 4 tygodniach użytkowania. Zalecamy trzymanie smoczków z dala od źródeł ciepła i światła słonecznego. Należy unikać również ich długiego gotowania, ponieważ może to spowodować ich szybsze zużycie i utratę właściwości lateksu.


Jak mogę sterylizować smoczki Suavinex?

 

Smoczki można wysterylizować we wrzącej wodzie przez 5 minut. Potem należy pozostawić je do ostygnięcia i wycisnąć wodę uwięzioną w smoczku, aby zapewnić optymalną higienę. Tę metodę należy zastosować zawsze przed pierwszym użyciem.

Sterylizacja parowa, zgodnie z instrukcją użycia, w specjalnym sterylizatorze.

Sterylizacja światłem UV w urządzeniu Suavinex Duccio

Pamiętaj, że nieodpowiednie metody czyszczenia (agresywne roztwory, takie jak detergenty, rozpuszczalniki itp.) mogą uszkodzić produkt.

 

Woda dostała się do smoczka smoczka. Czy to normalne?

 

TAK. To normalne. Wystarczy ścisnąć, a woda wypłynie. Jeśli woda nie mogłaby dostać się do środka, powietrze też nie mogłoby, co oznaczałoby, że smoczek byłby całkowicie sztywny i nie dopasowywałby się do ust dziecka.

  

Jak długo moje dziecko może używać smoczka?

 

Hiszpańskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej (SEOP) zaleca stosowanie smoczków maksymalnie do 3 roku życia.Czy używanie smoczka uspokajającego może deformować zęby mojego dziecka?

 

Nie, pod warunkiem, że Twoje dziecko przestanie go używać przed ukończeniem 3 roku życia. Według Hiszpańskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej (SEOP), chociaż długotrwałe używanie smoczka wpływa na przemieszczanie się zębów, co jest normalne jest normalne, to sytuacja ta zostaje skorygowana w ciągu kilku miesięcy od zaprzestania jego stosowania, ponieważ nie wystąpiły jeszcze żadne wady rozwojowe szczęki ani znaczące deformacje kości, które trwale zmieniają łuk zębowy. Podobnie nie u wszystkich dzieci rozwija się ten rodzaj malformacji zębów, zależy to od czasu i nacisku, z jakim maluch jest ssie smoczek.
 

Czy farby używane w naszych produktach są toksyczne?

 

Nie. Wszystkie barwniki używane przez Suavinex są nietoksyczne, więc nie ma problemu, jeśli dziecko je wkłada do buzi np. tarczkę smoczka.


  

Dodaj komentarz

Autor*

Wpis*
Skomentuj