Wróć na: 2013

Kim jest Mądra Mama?

(+) Dodaj komentarz

Napisane 10.01.2013 przez

Ponad siedem lat temu, po raz pierwszy w życiu, zobaczyłam dwie równolegle ułożone różowe kreseczki w pewnym maleńkim okienku. Jako, że dotąd dzieci widywałam jedynie na obrazkach lub w reklamach telewizyjnych, postanowiłam dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.
 
Otoczyłam się czasopismami, podręcznikami, zaglądałam na fora i blogi, rozmawiałam z bardziej doświadczonymi rodzicami, lekarzami, położnymi, zapisałam się do szkoły rodzenia i na kurs pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom. Gdy przestało mi to wystarczać, zaczęłam nawet przeglądać naukowe artykuły, także w języku angielskim. Oczywiście w międzyczasie urodziłam chłopca, potem dziewczynkę, zdobyłam więc niewątpliwie i doświadczenie praktyczne. Co z tego wynika? Ano nic!!! Jedyne, co mogę stwierdzić z całą pewnością to, że niczego przy dzieciach nie można być pewnym, że nie ma uniwersalnych rozwiązań, że to, co służy jednemu dziecku, innemu może nawet czasem zaszkodzić… „Mądra Mama” będzie zatem instytucją wspierającą rodziców i inne osoby zainteresowane wychowywaniem i otoczeniem opieką jakiegoś maluszka.
 
Mamy zamiar doradzać, ale nie pouczać. Oceniać, ale nie krytykować. Podpowiadać, a nie nakazywać. To Wy znacie swoje dziecko i jego potrzeby najlepiej.
 
To Wy jesteście mądrymi rodzicami, opiekunami, dziadkami, ciotkami i wujkami…

Dodaj komentarz

Autor*

Wpis*
Skomentuj