Wróć na: 2015

Kemping z dzieckiem

(1) Dodaj komentarz

Napisane 06.08.2015 przez

Czy wyjazd na kemping z dzieckiem to dobry pomysł? Według nas doskonały!
Jeśli tylko nie przeszkadza wam kilka niedogodności i fakt, że w takich warunkach nikt nie podaje niczego na tacy, polecamy takie wakacje. Dlaczego?

Jest to okazja do kontaktu z naturą (gdy np. do namiotu wejdą mrówki).Kemping w naturalny sposób zbliża ludzi w różnym wieku, często różnych narodowości, mających różne zwyczaje... Dzieci dzięki temu uczą się tolerancji, zdobywają przekonanie, jak ważna jest nauka języków obcych. Wiele rodzinnych kempingów np. we Włoszech oferuje przeróżne animacje dla dzieci np. wspólne budowanie piaskowych figur, tańce, zabawy sportowe i w tym przypadku świetna zabawa przełamuje wszelkie bariery kulturowe i językowe.

Żeby spać na kempingu trzeba się napracować – rozłożyć namiot, napompować materace itp. Żeby zjeść trzeba rozłożyć stolik, krzesełka. Nic nie jest tak proste jak w domu. Każdy musi mieć swoje obowiązki. Za to potem można, relaksując się na leżaczku, podziwiać efekty swojej pracy – to wspaniałe potrafić samemu stworzyć sobie warunki do życia. Na kempingu dzieci uczą się samodzielności, zaradności, niezależności, a także umiejętności technicznych jak np. rozkładanie namiotu.

Kemping zbliża rodzinę, jest okazją do przeżycia wspólnych przygód (wystarczy zwykła burza pod namiotem), daje możliwość współdziałania.

Na taki rodzinny kemping można wybrać się także z niemowlęciem, trzeba się tylko dobrze przygotować (w takich przygotowaniach pomoże np. nasza niezawodna lista wyjazdowa).

Największym wyzwaniem jest mycie i higiena maluszka. Na szczęście coraz więcej kempingów posiada już na swoim terenie łazienki tylko dla dzieci. Dla maluszka, który jeszcze nie potrafi stać warto zabrać turystyczną wanienkę.Dla starszaków warto zaopatrzyć się w nakładki na publiczne toalety, klapki i szlafroczki, które są bardziej wygodne niż zwykłe ręczniki.Poza tym, nawet w tych cieplejszych krajach, noce bywają chłodne. Na kempingu świetnie sprawdzą się odpowiednie śpiworki, zwłaszcza te z wszytą poduszką.Jeśli macie jakieś pytania dotyczące życia kempingowego, piszcie do nas. Podróżujemy w ten sposób już kilka lat i mamy całkiem niezłe doświadczenie :)
 

Camping plage Espagne

2017-01-03

J'aime profiter et visiter les blogs, j'apprécie le contenu, le travail et le temps que vous mettez dans vos articles . En regardant Yahoo blog. J'ai apprécié plusieurs poste , mais c'est très intéressant ameno , est l'un de mes thèmes favoris favori, et sa qualité J'ai apprécié beaucoup de. Je mets votre site mes favoris parce que je pense que tous vos articles sont intéressants et je vais certainement passer de bons moments temps de les lire. Camping plage Espagne http://www.latorredelsol.com/fr/camping-de-luxe-espagne

    Dodaj komentarz

    Autor*

    Wpis*
    Skomentuj