Wróć na: 2015

Śpiworki do spania dla dzieci

(1) Dodaj komentarz

Napisane 11.09.2015 przez

Jak dobrać śpiworek?

Czas upałów już raczej przeminął, noce są coraz chłodniejsze, zaczynamy się więc zastanawiać, w co otulimy naszego maluszka w czasie nocnego wypoczynku. My bardzo polecamy śpiworki (w przypadku naszych dzieci sprawdziły się w 100%). Dlaczego?
Oto 2 najważniejsze powody.
1. Dzięki śpiworkowi możemy mieć pewność, że dziecko się w środku nocy nie odkryje i nie zmarznie. Niektóre dzieci śpią naprawdę mocno i nawet chłód, czy wilgoć spowodowana pieluszkową „awaryjką” ich nie wybudzają. Jeżeli nasza pociecha tak właśnie sypia, a my mamy pewność, że jest jej ciepło, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy także spali równie błogo i głęboko.

2. Bezpieczeństwo! W przypadku młodszych niemowląt zachodzi ryzyko, iż maluch niechcący zarzuci sobie kocyk, czy kołderkę na twarz i nie będzie umiał się z niej wyplątać. Nie będę tu pisać o możliwych tego konsekwencjach, ponieważ każdy rodzic je na pewno doskonale zna. Śpiworek – odpowiednio dobrany – jest bezpieczny.Jaki śpiworek będzie odpowiedni? Oj nie jest łatwo odnaleźć się wśród licznych produktów oferowanych na rynku akcesoriów dziecięcych. Mamy jednak nadzieję, że przedstawione poniżej rady pomogą Wam nieco w podjęciu właściwej dla Waszego dziecka decyzji. Co wziąć pod uwagę?

1. Materiały i jakość wykonania śpiworka. Wasze dziecko będzie spędzać w nim co najmniej 10 godzin, to prawie połowa doby! Zadbajcie, by śpiworek był z naturalnych, oddychających i hipoalergicznych materiałów. Sprawdźcie, czy wzór na materiale został sporządzony za pomocą nietoksycznych barwników (czołowi producenci posiadają odpowiednie certyfikaty). Pamiętajcie, że intensywnie użytkowany śpiworek będzie wymagał częstego prania, więc produkt dobrej jakości posłuży dłużej.

2.Temperaturę w pomieszczeniu do spania. Latem i w mocno ogrzewanych mieszkaniach sprawdzi się cieńszy śpiworek bez rękawów. W czytelny sposób pod tym względem swoje śpiworki oznaczyła firma Grobag, oznaczając ich grubość ilością tak zwanych Tog. Śpiworki 1 Tog przeznaczone są do spania w cieplejszych pomieszczeniach, te o wartości 2,5 Tog świetnie sprawdzą się zimą, w temperaturach wnętrza nieprzekraczającej 20 stopni. Do spania w chłodniejszych pomieszczeniach Lodger poleca śpiworki z rękawami, Snoozebaby umożliwia zaś regulację ciepłoty poprzez odpinane rękawki (w ten sposób śpiworek może służyć cały rok).
3. Zapięcie śpiworka. Warto zwrócić uwagę, czy śpiworek jest tak skonstruowany, że umożliwia przewinięcie dziecka bez całkowitego rozbierania go (np. ma możliwość rozpięcia od dołu). Ponadto – w zależności od potrzeb i trybu życia – mogą przydać się takie „bajery” jak możliwość zapięcia dziecka w śpiworku do fotelika samochodowego lub spacerówki (tak jest np. w produktach marki Lodger). Jeśli chodzi o ewentualne zapięcie na ramionach na pewno lepsze będą napy niż rzepy.

4. Rozmiar. Warto kupić śpiworek troszkę „na wyrost” (przecież niemowlęta rosną niesamowicie szybko), ale nie należy z tym przesadzić. Najmłodsze dzieci mogą niechcący wsunąć się do takiego ogromnego śpiworka z głową, czego konsekwencje, jak już wspomniałam powyżej, mogą być poważne. Zbyt szeroki śpiworek może się dziecku marszczyć pod np. pleckami i je nieprzyjemnie ugniatać.


Jeśli Wasze dziecko uwielbia spać w śpiworkach, można to kontynować jeszcze wiele lat dzięki śpiworkom przedszkolaka. Takie śpiworki krój mają już całkiem "dorosły", występują w kilku rozmiarach, posiadają zintegrowaną poduszkę (doszytą lub dopinaną), a uszyte są z wysokiej jakości materiałów o przepięknych wzorach w Polsce. Znamy kilkoro dzieci, które dzięki tym właśnie śpiworkom jeszcze bardziej pokochały swoje łóżeczko.


Jeśli jeszcze macie jakieś pytania lub uwagi odnośnie śpiworków do spania wpiszcie je w komentarzach do tego posta. Życzymy wszystkim maluszkom ciepłych nocy.

Duży wybór spiworków dla niemowląt i przedszkolaków w Sklepie Mądra Mama

mlodamama

2016-12-10

Witam! Z tematem śpiworków dla dzieci natknęłam się po raz pierwszy na innym blogu jednak był on opisany bardzo skrótowo i bez większych szczegółów. Cieszę się, że w tym wpisie przedstawione są ważne przy wyborze śpiworka aspekty, których chyba nie brałam do końca pod uwagę myśląc o jego zakupie. Jako młoda mama dziękuję za poszerzenie swojej wiedzy! :)

    Dodaj komentarz

    Autor*

    Wpis*
    Skomentuj