Wróć na: 2018

Zaskakujące prezenty od Mikołaja

(1) Dodaj komentarz

Napisane 08.11.2018 przez

Rozmawiając z rodzicami współczesnych dzieci, przeglądając fora i grupy dyskusyjne bardzo łatwo wysnuć można wniosek, że aktualnie kupno prezentu dla malucha to nie lada wyzwanie.  Oto kilka typowych cytatów z Internetu:
„Co na prezent dla 4-latki, która ma wszystko?”, „Jakiś super prezent na roczek? Dla chłopca?”, „ Chciałabym kupić synkowi coś naprawdę fajnego, rozwijającego, edukacyjnego. Jakieś pomysły?”

Doskonale rozumiemy te dylematy, same mamy takie problemy. Z tego powodu postanowiłyśmy zrobić listę zabawek i produktów, które choć trochę mogą zaskoczyć dziecko, które się czymś wyróżniają, które mogą być narzędziem do wspaniałych, kreatywnych zabaw.

Prezenty dla nieco starszych:
Absolutny hit numer 1 to zaczepy Densters – tzw. Przyczepialscy, czyli zestaw haczyków, przyssawek, spinaczy i uchwytów pomagających w stawianiu konstrukcji z koców, pledów i innych materiałów.


Dzieciaki kochają budować takie bazy, domy itp. Żaden, nawet najbardziej wymyślny gotowy namiot, nie zastąpi tego samodzielnie opracowanego i postawionego. A zaczepy są po to, by konstrukcja się porządnie trzymała, by nic się nie zawaliło. W czasie jednego ze spotkań, postanowiłyśmy wystawić naszą piątkę dzieci na próbę. Zaproponowałyśmy im, że mogą wybrać sobie zabawę: grę na Playstation lub zbudowanie domu dla wszystkich z zaczepami Densters. Konsola nie miała najmniejszych szans.

Kolejna zabawka, o której koniecznie trzeba wspomnieć, to karty do gry „Niezwykłe kobiety” marki Janod. Małe pudełeczko zawiera talię 54 niby zwykłych kart, lecz te różnią się od tradycyjnych. Zamiast asa, króla i damy zobaczycie śliczne portrety ważnych w historii kobiet, znajdują się tam m. in. Lucille Ball, Frida Kahlo, Amelia Earhart, Billie Jean King, Ella Fitzgerald, Indira Gandhi i Marie Curie-Skłodowska. Autorką obrazków jest filipińska artystka - Lydia Ortiz. Historia jest zdominowana przez mężczyzn. Pokażmy dzieciom, jak dużą rolę odegrały w niej i kobiety. Gra w karty może zachęcić dzieci do pogłębienia swojej wiedzy. Kto wie, może przy okazji i rodzice czegoś nowego się dowiedzą?


Kolejna, niby tradycyjna, a jednak niebanalna zabawka, to puzzle marki Mudpuppy. Przepięknie, estetyczne puszki skrywają 200 lub 300 elementów, które po ułożeniu stworzą obraz inspirowany dziełami malarzy takich jak: Andy Warhol, Robert Delaunay i Franz Marc. Taka zabawa może stać się świetnym wstępem do rozmów o malarstwie, do wspólnego oglądania dzieł sztuki w albumach, a może także w galeriach i muzeach.Dzieci, które zaczynają czytać, bardzo chętnie sięgają po książki o tematyce detektywistycznej. Fascynujące przygody Lassego i Mai są inspiracją do fantastycznych zabaw w rozwiązywanie zagadek. „Kto podjada czekoladę nocami? Kto wszedł do mojego pokoju podczas pobytu w szkole?”. W tropieniu sprawcy pomoże zestaw detektywistyczny marki „The purple cow”, dzięki któremu można wykonać 7 różnych eksperymentów związanych z badaniem odcisków palców.
Prezenty dla młodszych

Gwiazdka do kąpieli Wishy marki Shnuggle to mała, lecz wielofunkcyjna zabawka, która pomoże zamieć kąpiel w fascynujący eksperyment. Można rozłożyć ją na poszczególne elementy i bawić się wodą – polewać nią mamę, czy zrobić sobie deszczyk. Gwiazdka posiada sensoryczną teksturę. Jej niezwykłą funkcją jest świecenie podczas unoszenia się na wodzie, to z pewnością zadziwi i ucieszy każdego brzdąca.
Zabawki VertiPlay nie zabierają zbyt wiele miejsca na półkach, nie będą też z pewnością leżeć rozrzucone po podłodze, więc i nie trzeba ich będzie sprzątać. Są to bowiem zabawki przyklejane do ściany. Cymbałki, Pani Gąsienica, Pan Dzięcioł, Magnetyczne puzzle, czy Zwierzątka – kastaniety, to tylko niektóre przykłady. VertiPlay to śliczne, kolorowe, wysokiej jakości produkty, które z powodzeniem mogą pełnić także funkcję ozdobną.
Nieco starszym maluszkom, takim w wieku około 2 lat, polecamy drewniane klocki z magnesem marki Kooglo. Wyglądają bardzo tradycyjnie, ale kryją w sobie małą innowację. Każdy element zawiera w środku magnes, który sprawia, że budowane konstrukcje stają się bardziej wytrzymałe. Widok miny dwulatka, który odwraca zbudowaną wieżę do góry nogami, a ona się nie rozsypuje jest bezcenny.

Patrycja Lewandowska

2018-11-10

Najbardziej spodobały mi się chwytaki i klocki magnetyczne! super!

    Dodaj komentarz

    Autor*

    Wpis*
    Skomentuj