Wróć na: Wszystkie

Ręcznik z kapturkiem dla dziecka

(+) Dodaj komentarz

Napisane 02.10.2021 przez

W ostatnich latach niemowlęce ręczniki z kapturem zyskały popularność. Z jednej strony, kapturek ozdobiony np. parą uroczych uszu prezentuje się rozczulająco – z drugiej jednak strony, konstrukcja takiego ręcznika może znacznie ułatwić zajęcie się malcem po zakończeniu kąpieli.

Bambusowy ręcznik z kapturkiem – po pierwsze: materiał

Włókno bambusowe jest materiałem coraz częściej wykorzystywanym do tworzenia elementów wyprawki dla najmłodszych dzieci. Nic dziwnego, ponieważ jego właściwości zapewniają komfort termiczny, a także przyjemne odczucie na skórze. Bambus naturalnie odznacza się właściwościami antybakteryjnymi, dzięki czemu nie uczula.

  • Wiskoza bambusowa jest włóknem pochodzenia naturalnego. 
  • Tkaniny bambusowe, takie jak np. frotte są cenione za znakomitą absorpcję wilgoci – włókna mogą wchłonąć nawet trzykrotnie więcej wody niż bawełna. 
  • Zebrana przez włókna wilgoć szybko z nich odparowuje, dzięki czemu bambusowe tkaniny schną stosunkowo szybko. 
  • Ogromną zaletą włókna bambusowego jest jego delikatność, dzięki czemu znakomicie nadaje się do delikatnego wycierania wrażliwej skóry najmłodszych dzieci (gorszej jakości ręcznik bawełniany z kapturkiem może okazać się zbyt szorstki dla dzieci ze szczególnie wrażliwą skórą).
  • Bambus nie jest wprawdzie tak trwały, jak np. bawełna, ale przy odpowiedniej konserwacji wykonany z niego ręcznik dla dzieci z kapturem posłuży przez długi czas. Warto pamiętać o praniu w niskiej temperaturze (do 40°C), bez wirowania.
Funkcjonalne ręczniki z kapturkiem dla niemowląt

Pochylmy się teraz przez moment nad konstrukcją ręczników dla najmłodszych. Aby nie podrażniały skóry, muszą być odpowiednio lekkie, przepuszczalne i delikatne w dotyku. Materiał nie powinien przypominać szorstkiej frotty bawełnianej, jaką znamy ze standardowych ręczników – sprawdza się ona w przypadku skóry dorosłych, ale jest zdecydowanie zbyt drażniąca dla skóry noworodka. 

Ręczniczki z kapturkiem dla niemowlat muszą być odpowiednio duże: po pierwsze, aby malec nie zaplątał się w nadmiarowy materiał oraz po drugie – aby nie wymsknął się z rąk przy przenoszeniu. Z tego względu dla niemowląt sięgajmy po ręczniki w wymiarze 75x75 lub maksymalnie 100x100 cm. Kiedy dziecko podrośnie, ręczniczek warto podmienić na większy.

Po kąpieli liczy się szybkość działania: maluchy szybko denerwują się w czasie przebierania czy wycierania. Do tego ciało brzdąca trzeba chronić przed zimnem. Ręcznik dla niemowlaka powinien zatem możliwie jak najbardziej ułatwiać cały proces.

Ręcznik do kąpieli dla niemowląt z kapturkiem umożliwia szybkie okrycie główki dziecka, nawet gdy już znajduje się ono na rękach rodzica. Materiał można narzucić na głowę jednym, płynnym ruchem, a odpowiednia wielkość kapturka gwarantuje, że ręcznik nie będzie przykrywał buzi dziecka. Dzięki temu nie trzeba rozwijać dziecka z okrycia czy sięgać po dodatkowy ręcznik.

Jaki ręcznik z kapturkiem wybrać?

W sprzedaży dostępne są różne modele ręczników dla niemowląt. Różnią się one między sobą konstrukcją oraz funkcjonalnością. 

  • Prosty ręcznik z kapturkiem – to kwadratowy lub prostokątny ręcznik wyposażony w kapturek. Element może być doszyty na brzegu albo mieć formę zakładki przy jednym z rogów. 
  • Ręczniczki z ozdobnymi elementami – to ogromnie popularna opcja, ponieważ poza funkcjonalnością oferuje też uroczy wygląd. Na brzegu kaptura często obecne są ozdobne elementy przypominające uszka misia lub królika. To świetna opcja na prezent, np. z okazji baby shower.
  • Ręczniczki typu poncho – są to ręczniki, które mają formę pelerynki. Taki model przyda się do wytarcia dziecka po kąpieli, ale także w podróży czy w czasie wyjścia na basen lub wyjazdów nad wodę. To opcja, która świetnie sprawdzi się dla dzieci, które już chodzą.
Kompletując wyprawkę warto zaopatrzyć się w kilka ręczników. Dzięki temu można korzystać z nich zamiennie, a przy tym mieć w zanadrzu ręczniki dedykowane specjalnie na wyjazdy z dzieckiem. 
 

Dodaj komentarz

Autor*

Wpis*
Skomentuj